بازی های کامپیوتری یکی از پرطرفدار ترین سرگرمی های نوجوانان و جوانان است و همیشه افرادی در بین آنها تلاش کرده اند نحوه تولید بازی های کامپیوتری را یاد بگیرند. از آنجا که پروسه تولید مباحث زیادی را در بر می گیرد، معمولا افراد در انجام آن ناکام می مانند. از این رو گروه طراحان ژوری مانگ با توجه به اینکه چندین سال در این زمینه در حال فعالیت است تصمیم به برگذاری دوره بازی سازی مستقل گرفته است و هدف از این دوره ها آموختن روش صحیح و معرفی سازوکار های این صنعت به علاقه مندان است تا در نهایت بتوانند موفق به خلق بازی ها مستقل خود شوند.

داستان این دوره از چه قرار است

همونطور که گفته شد بسیاری از افراد ایده های زیادی دارند و میخواهند آنها را به بازی تبدیل کنند، برای این کار باید ابتدا با اصول و قواعد بازی ها آشنا باشند سپس باید بدانند چگونه می توانند با استفاده از چندین نرم افزار مختلف ایده خود را پیاده کنند و این همان مسیر آموزشی صحیح است که ما از آن استفاده می کنیم.

نرم افزار پایه ای که در این دوره آموزش داده می شود unity3D نام دارد. این نرم افزار یکی از بهترین ابزار های ساخت بازی در دنیا است که قادر است عنوان های با کیفیتی بسازد. همچنین میتواند بازی شما در چندین پلتفرم (ویندوز، اندروید، ios، مک، web) عرضه نماید.

شما چگونگی ساخت بازی را در نرم افزارUnity 3D یاد خواهید گرفت. همچنین نحوه استفاده از نرم افزار های دیگر بازی سازی نظیر فتوشاپ و ابزار مدل سازی ۳dmax را هم فرا خواهید گرفت. و همراه با آنها زبان برنامه نویسی C# را همراه با متد توسعه آزمون محور که یک مهارت ارزش مند است را هم فراخواهید گرفت.

علاوه بر اینها برای اینکه شما بتوانید ارتباط بین این نرم افزار ها را به درستی درک کنید ما این دوره آموزشی را بر پایه مثال ها و پروژه های کاربردی برگذار خواهیم کرد. در این صورت شما دیگر نیازی به داشتن پیش زمینه در کد نویسی و استفاده مقدماتی از نرم افزار ها نخواهید داشت. بر همین اساس در طول دوره با پیاده سازی کامل چند بازی مانند pong , planet vs zombies و یک بازی سه بعدی و چندین مبحث چالش برانگیز دیگر آشنا خواهید شد.

همراه با برگذاری دوره یک سیستم پرسش و پاسخ آنلاین هم برای دانشپذیران در نظر گرفته شده که میتوانند با افراد دیگر و همچنین اساتید ارتباط برقرار کنند و مسائل و مشکلات خود را در حین انجام تمرینات مطرح کنند.

تمرکز این دوره بر اصل بازی سازی است در نتیجه شما فقط با مباحث خشک برنامه نویسی درگیر نخواهید بود به عبارت دیگر تمام پروژه ها شامل مباحث تئوری، هنری و فنی است که توسط اساتید ما به شما انتقال داده می شود و در تمام طول دوره در کنار شما خواهند بود.

نمودار محتوا

دوره آموزش بازی سازی مستقل در یک نگاه

  •  یادگیری سه نرم افزار مهم در بازی سازی (unity3D, 3ِِDs Max, Photoshop)
  • یادگیری زبن برنامه نویسی c# به عنوان یک زبان قدرتمند.
  • تولید چهار بازی مختلف.
  • برخورداری از دانش کامل برای ساخت بازی های کوچک.

صحبت آخر

در این دوره اگر شما یک تازه کار هستید، ما به شما اصول اصلی کد نویسی و طراحی بازی را آموزش میدهیم، اگر شما یک طراح هستید، ما به شما می آموزیم چگونه ایده های خود را به بازی تبدیل کنید. اگر شما کد نویس هستید ، ما به شما روش صحیح طراحی بازی را آموزش میدهیم و در هر حالت این دوره برای همه نوع افراد علاقه مند، مفید خواهد بود.

Share