تور مجازی

تور مجازی یک فناوری جدید است که امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را برای مخاطبان فراهم می‌کند. تور مجازی قابلیتی مابین عکس و فیلم را به شما میدهد. وسعت دید در پانورامای ۳۶۰ ، وسیعتر از عکس است، خروجی این تکنیک همچون فیلم است ولی با این تفاوت که کنترل دوربین در دست مخاطب است و او می‌تواند تصور کند که در فضایی ایستاده است و به هر طرف که بخواهد میتواند رو کند، در آن زوم کند و سوژه را با جزئیات بیشتری مشاهده کند.
تور مجازی، شامل چند نما یا پانورامای ۳۶۰ است که با ارتباط منطقی بین نقاط، امکان سفر بین آنها میسر می شود. مجموعه این نقاط جلوه ای از محیط کار شما را به نمایش میگذارد.
تور مجازیمجموعه ای کامل از تصاویر و اطلاعات مربوط به مجموعه شماست که برای مخاطبین شما امکان گردش مجازی در مجموعه شما را فراهم می کند.
تور مجازی به شما این امکان را میدهد تا بدون نیاز به صرف زمان و هزینه های بالا و بدون نیاز به حضور در مجموعه شما، مخاطبین خود را در دنیای مجازی به بازدید از امکانات تجهیزات و تخصص های خود دعوت کنید.
تور مجازی ( Virtual Tour ) این امکان را برای افراد ایجاد می‌کند که از طریق اینترنت یک مکان را با تمام جزئیاتش مشاهده کنند.

مراسم رونمایی

مراسم رونمایی از سامانه شعف ظهر چهارشنبه با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شبکه سازی و افزایش تعامل و هم افزایی بین پارک های علم و فناوری کشور، آشنایی با توانمندی این مجموعه  و همچنین شرکت های دانش بنیان فعال، از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه است.

شرکت های دانش بنیان با استفاده از این شبکه می توانند در کنار معرفی خود به سایر مراکز پژوهشی و دانشگاه ها محصولات فناورانه خود را به نمایش بگذارند و در فروشگاه شعف به فروش برسانند.

در کنار شبکه های اجتماعی فعال در این سامانه، فروشگاه آنلاین شعف با هدف تجاری سازی محصولات دانش بنیان در سطح ملی و بین المللی به دو زبان فارسی و انگلیسی راه اندازی شده است.

تورمجازی پارک های علم و فناوری نیز یکی از مهمترین بخش های این سامانه است که با شکستن مرز بین واقعیت و دنیای مجازی به افراد فناور کمک می کند به راحتی عملکرد شرکت های دانش بنیان در هر نقطه از کشور را دنبال کرده و با شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کنند.

در کنار این سامانه یک نرم افزار نیز برای تلفن های هوشمند تهیه شده تا فناوران به اخبار، عملکرد و قوانین و مقررات حوزه علم و فناوری دسترسی آسان تری داشته باشند. 

ژووری مانگ

پروژه تور مجازیپارک های علم و فناوری کشور زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور و پارک علم و فناوری استان کردستان توسط گروه طراحان سرگرمی ژووری مانگ که یک شرکت مستقل، متشکل از متخصصان صنعت بازی و انیمیشن و نرم افزار است؛ اجرا شد و بر روی سایت شعف http://shaaf.ir/tour.php بار گزاری شد.